Jangová dráha prebiehajúca vzostupne od ruky khlave. Začíina na vonkajšej strane špičky malíčka, ide po spodnej strane lakťa na zadnú stranu ramena cez lopatku pod 7. krčný stavec.
Odtiaľ ide dopredu do jamky nad kľúčnou kosťou, kde sa vetví do dvoch smerov. Dole vedie cez spojnicu do srdca, žalúdka a tenkého čreva, hore po strane hrdla k vonkajšiemu kútiku oka a potom vniká do ucha. Od sánky odbočuje krátka vetva k vnútornému kútiku oka, kde sa prepája s dráhou močového mechúra.
Čo je pod jeho vplyvom
Meridián tenkého čreva ovplyvňuje hlavu, hrdlo, šiju, chrbát, zadné a bočné strany paží a lakťov.
Fyzické prejavy energetickej nerovnováhy
Bolesti v dutine ústnej – zubov a hornej čeľuste. Bolesti v krku, opuch pod bradou, bolesti na vonkajšej strane šije ramien a hlavy, opuchy na hlave, závraty a hučanie v ušiach, hluchota. Zožltnutie bielka, nutnosť zatvárať oči pri zaostrovaní zraku, opuch tváre, lámavá bolesť v nadlaktí a predlaktia, nevládnost kĺbov, lakťov a ramien. Cievne ochorenia a poruchy centrálneho nervového systému, neurasténie. Reumatické a iné ochorenia horných končatín. Bolesti v podbrušku, v pohlavných orgánoch a vbedrovej chrbtici, hnačky, zápcha, ochorenia dvanástnika. Bolesti svalov vpriebehu dráhy. Vznik bradavíc.
Psychické prejavy energetickej nerovnováhy
Smiech, priveľká radosť, schopnosť vidieť súvislosti, neschopnosť udržať sa v rovnovážnom stave – neradovať sa priveľmi z úspechu a neprepadnúť panike pri neúspechu.