Bylinky

Ruža stolistá (Rosa centifolia)

„Obsahuje až 7 silných antivírusových látok!“

„Ruže jestvovali už pred mnohými miliónmi rokov, ešte skôr, ako človek. V histórii sa im pripisovali takmer neobmedzené účinky,“ hovorí chemik a bioterapeut Vladimír Ďurina.

„V období starého Ríma sa ruža odporúčala na pohryzenie besnými psami. Použitie ruže na tento účel vyvolá dnes úsmev, ale keď sa pozrieme na najnovšie výskumy, budeme skutočne prekvapení. Celá čeľaď rodiny ružovitých sa vyznačuje silnými antivírusovými a antimikrobiálnymi účinkami. Rosa centifolia, ako potvrdili vedecké výskumy, je veľmi silné antivirotikum, má antibakteriálne, antimikrobiálne a antimykotické účinky. Ak staré civilizácie ružu ospevovali, mali na to svoje dôvody. Výskumy nás prekvapili účinnosťou ružovitých na obmedzenie rozmnožovania HIV vírusu. Bylinný nápoj z tejto rastliny je vhodný aj pre diabetikov, pretože harmonizuje meridián močového mechúra aj pre svoje antioxidačné účinky, pretože eliminuje tvorbu voľných radikálov, ktoré sa pri diabete tvoria vo zvýšenej miere. Tak chráni táto rastlinka diabetika pred ďalším poškodzovaním buniek. Výsledným efektom ochrany môže byť aj zníženie hladiny cukru v krvi.

Dokázaný bol aj protizápalový účinok a účinok znižujúci bolesť. To sa dá využiť pri rôznych zápaloch, pri artritíde a ďalších bolestiach kĺbov, vrátane bolestí v krížoch. Cez krížovú oblasť prechádza energetická dráha močového mechúra a s jej disharmóniou sa spája aj bolesť v krížovej oblasti. Keď k tomu prirátame vplyv ruže na centrálny nervový systém, určite nám účinné fytolátky pomôžu posilniť telo a zbaviť sa bolesti.Vedci potvrdili, že ruža stolistá je vhodná pri rôznych vredových ochoreniach, napríklad žalúdočných či dvanástnikových. Výskumy potvrdili účinok ružovej silice obsiahnutých v kvete ruže stolistej na Staphyllococcus aureus, ktorý spôsobuje ochorenie obličiek a jeho toxíny sú pre človeka silne toxické. Boolo zistené, že kyselina galová, kvercitín a polysacharidy, ktoré rastlina obsahuje majú antioxidačné účinky. Eliminujú voľné radikály, ktoré poškodzujú bunky a spôsobujú predčasné starnutie. Je to jeden z účinkov, prečo sa tiež používa ruža zvonka pri rôznych dermatologických problémoch, najmä v kozmetike na krásnu pleť.

Pripravte si antivírusový nápoj:

2-3 čajové lyžičky ružových kvetov zmiešajte s ¾ litra vody, povarte 3 minúty a sceďte. Popíjajte počas dňa do 17. hodiny.

Ružu stolistú  nájdete v prípravkoch DIOCHI: Baktevir kvapky, Ruža stolistá – bylinný nápoj.

E-SHOP TU!

 • RUŽA STOLISTÁ

  imunita, vírusy 9,95

  imunita, chrípka, horúčky

  • vhodný pri chrípke a nachladnutí, horúčke, bronchitíde
  • obmedzuje množenie vírusu HIV
  • pomáha zastavovať hnačku a nadmerne silnú menštruáciu
  • ochraňujú pečeň, srdce, slezinu, svaly, sliznicu žalúdka a črevá
  • napomáha udržiavať správnu hladinu cholesterolu
  • harmonizuje CNS
  • eliminuje riziko vzniku obličkových kameňov, zvýšenej tvorby modrín, reumatizmu, aterosklerózy a alergií
  • obmedzuje riziko vzniku smútku a depresie
  • pozitívne pôsobí pri nespavosti

Ešte si prečítajte:

V košíku nie sú žiadne produkty.