Jangová nepárová dráha patriaca k systému mimoriadnych dráh. Spája jangové dráhy a riadi energiu všetkých jangových dráh.

Začína v spodnej časti trupu a má štyri hlavné vetvy. Jedna vetva zostupuje z oblasti podbruška a postupuje cez kostrč, vniká do chrbtice a postupuje ďalej v smere šije, cez temeno hlavy vstupuje do mozgu a klesá stredom čela pod nosnú prepážku až k horným rezákom. Druhá vetva ide z podbruška do vonkajších pohlavných orgánov, odtiaľ ku kostrču a tu sa spája s dráhami obličiek a močového mechúra. Spolu s nimi vniká do chrbtice a vystupuje hore do obličiek. Tretie rameno ide z podbruška cez pupok a srdce do hrdla, prechádza dolnou čeľusťou, obtáča pery a od nich stúpa dvoma vetvičkami nahor pod ľavé a pravé oko. Štvrtá vetva začína spolu s dráhou močového mechúra pri vnútorných kútikoch očí, od nich potom stúpa v dvoch súbežných ramenách cez čelo na temeno, kde sa ramená spájajú, spoločne vnikajú do mozgu a klesajú dozadu stredom šije. Nad lopatkami sa rozdeľujú k ich okrajom a spojené potom opäť smerujú pozdĺž chrbtice k pásu, kde sa vnárajú do vnútornej strany trupu a vnikajú do obličiek.

Čo je pod jej vplyvom

Riadiaca dráha vplýva na celú ľudskú chrbticu.

Fyzické prejavy energetickej nerovnováhy

Centrálny nervový systém, psychika, nervové poruchy, neurasténie, migréna, závraty, kŕčovité záchvaty epileptickej povahy, bolesti vystreľujúce z podbruška nahor až k srdcu, zadržiavanie moču, pomočovanie, enuréza, sucho v krku, neplodnosť, chrbtica nepruží a prehýba sa dozadu, kŕčovité stuhnutie chrbtice a mdloby. Človek sa nemôže vymočiť ani ísť na stolicu. Mravenčenie končatín, reumatické kĺbové ťažkosti, spazmy a kŕče svalov končatín, stuhnutosť a bolesť stavcov, nedostatok vitality, sexuálne poruchy, impotencia, frigidita, menštruačné problémy, bolesti chrbta, vyčerpanosť, hemoroidy.

Psychické prejavy energetickej nerovnováhy

Melanchólia, nedostatok tvorivosti, nesamostatný úsudok, nejasné myslenie, zvýšené rozčúlenie, neschopnosť prakticky uskutočňovať životné plány, zvýšená pozornosť voči detailom, pocity nadmernej zodpovednosti.

Poznámka: Priebeh dráhy je značený prerušovane.

V košíku nie sú žiadne produkty.