Zdravie

Rady bioterapeuta Vladimíra Ďurinu: Silný imunitný systém je základ

Vladimír Ďurina je bioterapeut, odborník na bylinky, čínsku medicínu a ďalšie alternatívne spôsoby liečenia. Je tvorcom bioinformačných bylinných prípravkov a zakladateľom spoločnosti DIOCHI. V našom rozhovore hovorí o situácii s celosvetovo rozšíreným koronavírusom a o tom, aká dôležitá je silná imunita.

Mnohých z nás táto situácia doviedla k zamysleniu. Uvedomujeme si, ako veľmi je pre nás dôležité zdravie, ako veľmi je dôležitá dobrá imunita…

– Dobrá imunita je úplným základom. Pri diagnostikách sa zvyčajne stretávam s tým, že sú to prevažne ženy, ktoré strážia celé rodiny. Trochu lepšia situácia je u podnikateľov, ale mnoho ľudí sa o seba veľmi nestará. Nesprávny životný štýl, nadváha, nedostatok pohybu, zlá výživa. Cvičenie v posilňovni nestačí – nestačí užívať proteíny a starať sa  len o svaly. Cvičením sa síce meridiány môžu čiastočne harmonizovať, ale má to svoje limity. Je dôležité starať sa o seba stále a nie až vtedy, keď vznikne nejaký problém. Keď sme realizovali diagnostiky na konci februára, bolo vidieť, že ľudia majú všeobecne nedostatok energie, hodnoty spadli pod zvyčajný priemer.

Súvisela s tým jarná únava?

– Áno, epidémia kornavírusu nás zastihla práve v tom čase, ked sme boli prirodzene oslabení. Po zime nastalo vyčerpanie. Je to obdobie obličiek, tie sú zásobárňou našej vrodenej energie. Ak dôjde k oslabeniu energie obličiek, oslabí sa cez nadobličky celý hormonálny systém. A následne aj celé telo.

Ako vidíte prognózy na jeseň?

– Vieme, že s vírusom sa budeme stretávať aj na jeseň. Kým sa ho celosvetovo zbavíme, môže to trvať aj niekoľko rokov.  Tí, ktorí ochorenie prekonajú ťažko, vytvoria si imunitu – ale tá nevznikne pri ľahkom stretnutí. Ak je imunitný systém silnejší, telo by to malo zvládnuť. Náchylnejšia by mala byť krvná skupina A, ale možno preto, že skupín A je v populácii najviac.


„Ak mám dobrú imunitu, tak mám väčšie šance, aby som sa bránil. Alebo aby som to prežil bez veľkých komplikácií..“

Dostávame sa k bylinám, akých pomocníkov v tomto prípade odporúčate?

– Všetky prípravky DIOCHI sú vyrobené z kvalitných bylín a tie sú namiešané do takej kompozície a pomeru, aby zmes mohla synergicky pôsobiť, je hamonicky vyladená. Prípravky obsahujú extrakty z bylín, ktoré posilňujú imunitu a pomáhajú orgánom – niektoré byliny chránia bunky obličiek, niektoré bunky pečene, niektoré majú protivírusové, iné protizápalové účinky.

Aké bylinky obsiahnuté v produktoch DIOCHI sú v tejto situácii najlepšie?

REPÍK LEKÁRSKY

– Na posilnenie imunity v kontexte tejto pandémie je ideálny napríklad repík lekársky, ktorý nenesie svoje meno nadarmo. Má posilňujúce účinky na pľúca, na imunitu, popmáha pri respiračných problémoch. Obsahujú ho prípravky DEVIRAL PLUS a DETOXIN KVAPKY.

Ešte si prečítajte:

Pridaj komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Táto stránka je chránená pomocou reCAPTCHA a platia zásady ochrany osobných údajov a zmluvné podmienky spoločnosti Google.

V košíku nie sú žiadne produkty.