Bylinky

Divoký pomaranč (Citrus aurantium)

„Kvet a silica z kvetu sa tradične využívajú pri žalúdočnej neuróze“

Na ceste k vysnívanej postave využite silu prírody! Skvelý tip je bylinný nápoj z divokého pomaranča.

Objavte bylinný nápoj, ktorý vám pomože zbaviť sa nechcených tukov, znížiť chuť na dobroty a počas diéty dokonca aj zlepšiť náladu. Priamo v divokej prírode Južnej Ameriky, ďaleko od rušných veľkomiest, rastie váš diétny spojenec – divoký pomaranč.
Blahodarné účinky divokého pomaranča (citrus aurantium) objavili už indiáni Južnej Ameriky a využívali ho najmä na detoxikáciu a posilnenie celého organizmu. Osvedčil sa pri tráviacich problémoch, kolikách a virózach či bakteriálnych infekciách. Hitom posledných mesiacov je však vďaka väčšinou v oplodí sa vyskytujúcim fytolátkam (najmä látke synefrín), ktoré pomáhajú organizmu zbaviť sa nadbytočných tukových rezerv a efektívne tak redukovať hmotnosť. Táto látka podľa odborníkov stimuluje tvorbu tepla v tkanivých a zvyšuje tak energetický výdaj organizmu, ktorý spaľuje kilojouly dokonca aj keď odpočívame. Odborníci uvádzajú, že špecificky stimuluje beta-3 receptory a tak zvyšuje metabolizmus tukov bez toho, aby to malo vplyv na srdcovú činnosť alebo krvný tlak. Podporuje tak tri cesty vedúce k redukcii telesnej homtnosti: odbúranie tukov, zvyšovanie energetického výdaja a elimináciu nadbytočnej vody v organizme.

Znie to zaujímavo! Fytolátky majú aj stimulačné účinky, cítime sa teda vitálne a máme chuť pustiť sa do aktivít, ktoré sme dlho odkladali. Odporúča sa aj športovcom, pretože zvyšuje výkon, telesnú kondíciu, zabraňuje ukladaniu tukov do svalov.

Postaví vás na nohy!

Listy rastliny Citrus aurantium sa využívajú aj na prípravu bylinných nápojov, ktoré tiež bojujú proti nadbytočnému obsahu tuku v tele. Navyše obsahujú aj množstvo vitamínov a minerálov ale aj flavonidy, hesperidin, naringenin, horčiny, silicu s obsahom limonenu, linalolu a geraniolu. Osvedčili sa na zníženie možnosti vzniku rakoviny, pri psoriáze, nadúvaní, hnačke, parazitoch v črevách, kŕčoch, reumatzime, nervovom vyčerpaní a strese. Laboratórne bol zistený rádioprotektívny efekt. Ďalej sa už tradične využívajú na posilnenie srdca, odvodnenie, normalizáciu krvného tlaku a srdcovej činnosti,lepší rast vlasov, činnosť žalúdka, sleziny a žlčníka. Kvety rastliny citrus aurantiun sa vďaka krásnej vôni a chuti používajú na zlepšenie chute a vône čajových zmesí. Kvet a silica získaná z kvetu sa tradične využívajú pri žalúdočnej neuróze a bolestiach v hrdle.

Bylinkári radia proti stresu

Cítite sa vyčerpaní, pod tlakom stresu? Varte si počas namáhavého obdobia nápoj z tejto rastliny. Postaví vás na nohy. Ako si odvar pripravíte? Dve čajové lyžičky pomarančových lístkov zmiešajte s ¾ litra vody, povarte 3 minúty a sceďte. Popíjajte počas dňa do 17. hodiny. Čaj môžete prisladiť trochou medu. Po troch týždňoch užívania nasleduje 1 týždeň prestávka, potom môžete kúru zopakovať.

Divoký pomaranč nájdete v prípravkoch DIOCHI: Divoký pomaranč, bylinný nápoj

E-SHOP TU!

Ešte si prečítajte:

V košíku nie sú žiadne produkty.