Zdravie

Čísla pre šťastný život

Charakteristikou osobnosti na základe nášho dátumu narodenia sa zaoberá veda numerológia. Jej základ tvoria čísla 1-9 a ich kombinácie. Podľa numerológie rozlišujeme čísla podľa vplyvu ich vibrácií na človeka. Ako nás teda ovplyvňujú naše čísla dátumu narodenia a mena?

Každému číslu je priradená konkrétna vlastnosť. Zjednodušene – jednotke je priradená Komunikácia, dvojke Intuícia, trojke Tvorivosť, štvorke Zručnosť, päťke Vnímavosť, šestke Harmónia, sedmičke Pochopenie, osmičke Logika, deviatke Analytika. Podľa toho rozlišujeme čísla, ktoré sú viac emocionálne (2,6,7,9), alebo viac racionálne (1,3,4,5,8,9). Deviatka má vlastnosti oboch. Už podľa názvu a rozdelenia týchto základných číslic 1-9, si môže každý sám o sebe povedať, či je skôr emocionálny-citlivý, alebo viacej racionálny, a teda nepodlieha tak ľahko citom.

Dôležitý je deň narodenia
Najdôležitejšie, čo do potenciálu schopnosti a vlastnosti sú čísla dňa narodenia. Tu zohráva dôležitú úlohu tzv. primárne číslo, t. j. číslo, ktoré je úplne na začiatku dátumu. Je veľký rozdiel, či má človek primárne číslo 1 a teda dátum dňa 1., 10.-19., alebo primárne číslo 2, to znamená dátum 21.-29., alebo primárne číslo 3 a teda 30. a 31. Keď má človek na začiatku dátumu jednotku, je tu potenciál, že bude viacej racionálny, bude sa spoliehať skôr na svoj rozum, ako na svoje city a pocity, má vodcovské schopnosti. Pri dvojke bude skôr citlivejší a viac duchovne založený, bude sa riadiť svojim cítením a svojou intuíciou, keď je narodený 30. a 31., vyniká v kreativite, má neustálu potrebu niečo nové tvoriť v akomkoľvek zmysle. Tieto čísla majú veľký vplyv aj na naše zdravie. Najviac sa to prejavuje stresom, ktorý ako vieme, vplýva na naše zdravie negatívne. No kým racionálni jednotkári ho vedia odbúrať prejavmi výbuchu a hnevu navonok, citliví dvojkári ho premietajú do svojho vnútra, nevedia sa navonok prejaviť výbuchom hnevu, lebo im to je nepríjemné, a tak ho potláčajú, čo nepriaznivo vplýva na ich nervový systém.

A tu je spúšťač našej zdravotnej nepohody – vedie to k bolestiam hlavy, nespavosti, tráviacim problémom, bolestiam krčnej chrbtice, celkovému pocitu neustálej únavy
a vyčerpania. V oboch prípadoch sú nevyhnuté uvoľňovacie techniky, meditácie, fyzické cvičenie, relaxačná a tvorivá činnosť. Pokiaľ nám popis podľa dátumu narodenia nesedí u konkrétneho človeka, je pravdepodobné, že jeho potenciál bol v detstve potláčaný, a tak sa nedokáže v dospelosti prejaviť. V dňoch narodenia 4.-9. sú obsiahnuté konkrétne danosti, vzťahujúce sa len k tomu ktorému číslu, kým primárne čísla 1, 2, 3 rozširujú danosti človeka ešte aj o svoje vibrácie. Nula v numerológii, ako samostatné číslo, nemá svoj význam, no ak sa vyskytuje spolu s iným číslom (10, 20, 30) posilňuje jeho vibrácie, zvyšuje potenciál čísla pred ňou.

Čísla v mene
Dôležité sú aj čísla nášho mena, najmä prvého písmena v mene. Keďže každému písmenu v abecede je priradené určité číslo, jeho vibrácie rozširujú náš potenciál o toto číslo. Ovplyvňujú nás aj čísla mesiaca a roku, a keď pracujeme s celým dátumom narodenia, spoznávame osobné ročné vibrácie (ORV) a karmické trojuholníky (KT) konkrétnej osoby. ORV sú priradené čísla od 1-9. Toto číslo nám poskytuje informáciu, čomu by sme sa mali v tomto období venovať viacej, čomu menej. Ak je napríklad ORV pod vplyvom čísla 1, je tu predpoklad na úspešné začiatky, kým v ORV 9 je potrebné ukončiť všetko, čoho sa chceme v živote zbaviť, čo nás ťaží. V ORV 2 je vhodné obdobie na začiatok a rozvinutie partnerských vzťahov, kým napríklad v ORV 7 sa máme viacej starať o druhých, aby sme v ORV 8, kedy je rok rovnováhy, mohli zožať odmenu za to, ako sme sa správali predtým. Samozrejme všetky veci môžeme robiť kedykoľvek, no nemusia sa nám vydariť tak, ako v tom správnom roku. To isté v zásade platí aj o karmických trojuholníkoch, ktoré ale trvajú deväť rokov, a počas jedného deväťročného KT sa vystriedajú všetky ORV od 1 po 9. To nám ešte viacej zvyšuje potenciál spoznať, čomu je pre nás vhodné sa v tom ktorom období venovať, aké a kedy máme robiť rozhodnutia.

Životné číslo
Dôležité je aj naše životné číslo, ktoré nám ukazuje, čo je našou úlohou v tomto živote, a akou cestou sa k splneniu danej úlohy vieme dopracovať. Po ďalšom skúmaní sa vieme dopracovať k dominantným číslam, ktoré nám poskytujú ďalší potenciál našich schopnosti a vlastnosti. Sú to čísla, ktoré sa v dátume vyskytujú viackrát. V nemalej miere tu zohrávajú rolu aj naše znamenia podľa dátumu narodenia, a teda aj ním priradené prírodné živly (Oheň, Voda, Vzduch, Zem). Napríklad Baran je živel Oheň, a teda človek s týmto znamením je dynamický, priamy, sebavedomý, hrdý, má sklon k extravagantnosti, ale je aj srdečný, veľmi pracovitý a má rád zmeny, dobrodružstvá, potrebuje adrenalín, prevláda u neho mužská energia. Ak má človek v znamení Barana v dni narodenia ešte aj racionálne a vodcovské číslo s primárnou jednotkou, vplyv mužskej energie tu je oveľa silnejší. Chlap s týmto potenciálom je ešte mužskejší, racionálnejší, u ženy môže prevládať mužská energia nad ženskou. Tu je dôležité tiež dávať pozor, aby tieto energie boli čo najviac v rovnováhe, nakoľko ich prílišná a dlhodobá nerovnováha môže u človeka vyvolávať zdravotnú, fyzickú aj psychickú nepohodu.

Numerológia vo vzťahoch
A ako vplývajú čísla dňa narodenia na partnerské vzťahy? Uvediem príklad. Obaja partneri majú v dni narodenia deviatku, ktorá vznikla spočítaním ich dvojciferného čísla dňa narodenia. On je narodený 18. dňa (1+8) – čo je racio, vodcovstvo, mužská, dynamická energia, kým ona je narodená 27. dňa (2+7) – citlivá, nežná, viac duchovne založená žena, s pravou ženskou energiou a intuíciou. Deviatka je tak racionálna, ako aj emocionálna, je to číslo analyzovania a hľadania pravdy – obaja teda hľadajú svoju pravdu podľa seba. Navonok by sa zdalo, že ide o ideálny pár, v ktorom sa partneri navzájom dopĺňajú. No ak sa navzájom včas nespoznajú na psychickej úrovni, mužská energia a prílišná dominancia partnera (čísla 1 a 8) dokáže veľmi rýchlo a hlboko raniť ženskú jemnú a citlivú stránku partnerky (čísla 2 a 7). U oboch prevláda iné zmýšľanie a iné cítenie (u neho racionálne-mužské, u nej emocionálne-ženské). Ak sa nebudú chcieť navzájom spoznať, vtedy sa nedokážu dlhodobo tolerovať a chápať, nedokážu rešpektovať potreby toho druhého a byť k sebe úctiví a trpezliví. A práve tu im veľmi môže pomôcť rozbor dátumov ich narodenia a ich vplyv na spoločný partnerský vzťah. Ani jeden z nich pritom nie len dobrý, alebo len zlý, obaja sú takí, akí sú. Všetci máme dobré aj menej dobré vlastnosti. Každý človek, ktorého sme si pritiahli do života, nás má niečo naučiť. Aj oni sa majú naučiť tolerancii, trpezlivosti, pochopeniu toho druhého. Ak to nezvládnu v tomto vzťahu a rozídu sa, je pravdepodobné, že si nájdu podobného partnera a budú to riešiť opäť, kým sa to nenaučia. Preto je dôležité rozchádzať sa s porozumením, a nie s hnevom. To nám prinesie len vnútorný nepokoj a bolesť. Ak spoznáme partnerové vlastnosti aj podľa jeho čísel narodenia a pochopíme ho, možno potom prídeme na to, že ho síce rešpektujeme takého, aký je, ako človeka, ale ako partneri si už nemáme viacej čo odovzdať. S týmto poznaním a jeho prijatím sa oslobodíme od hnevu na partnera, na seba, a vtedy sa môžeme dokonca aj s úctou a rešpektom rozísť.

Radí vám: Ing. Anna Horková, certikovaná poradkyňa Feng Shui, regionálna zástupkyňa Sféra klub DIOCHI
Pezinok, pezinok@diochi.sk

Ďalšie odporúčané produkty:

 • CDF KAPSULY

  zdroj vitamínu C, D, flavonoidov 32,50

  zdroj vitamínu C, D, flavonoidov

  • chráni pred starnutím – obsahuje vitamíny krásy – C, D, B2
  • zdroj vitamínu C s postupným uvoľňovaním – ESTER – C
  • priaznivo vplýva na srdcovo cievny systém a na krvný tlak
  • posilňuje imunitný systém
  • antioxidanty a RESVERATROL chránia bunky pred poškodením vonkajšími radikálmi
  • podporuje udržiavanie kolagénu v bunkách, vstrebávanie vápnika
  • obsahuje vit. C v dvoch formách – rozpustný v tukoch a vo vode
  • pôsobí protistresovo

 • LEVAMIN

  koncentrácia, pamäť 19,55

  podpora koncentrácie a pamäte

  • pozitívne pôsobí na pamäť – vhodný pre študentov
  • podporuje koncentráciu – pre manažérov
  • zvyšuje fyzické výkony – pre športovcov
  • podporuje metabolizmus tukov pri redukčnej diéte
  • pôsobí ako životabudič a stimulant – vhodný ako náhrada kávy
  • zbystruje zmysly, vnímanie, dodáva nadhľad
  • harmonizuje osobnosť, dodáva vnútornú silu

 • NERVAMIN

  nespavosť, stres 27,90

  nespavosť, napätie a stres

  • uvoľňuje v tele napätie a stres
  • posilňuje centrálny nervový systém
  • navodzuje príjemný spánok
  • priaznivo ovplyvňuje menštruačný cyklus
  • podporuje trávenie vplyvom uvoľnenia stresu
  • pozitívne vplýva na psychiku – dodáva dobrú náladu
  • má antibakteriálne, antivírusové a antimykotické účinky
  • môže sa kombinovať s inými produktmi

Ešte si prečítajte:

V košíku nie sú žiadne produkty.