Zdravie

Ako naozaj schudnete

Vieme, ako sa trápite pre kilá navyše. Preto vám pomôžeme, aby ste boli opäť štíhli. Stačí, keď zmeníte stravovanie, budete si dôverovať a vyskúšate k tomu naše účinné prírodné produkty. Ako na to?

Problém s kilami naviac má dnes väčšina ľudí, a patríme dokonca medzi najobéznejšie národy sveta. Súčasná medicína hovorí o obezite ako chorobe. Ktosi už v detstve vypestoval tukové bunky, tomu v dospelosti len ťažko zmiznú.  Príčinou obezity je najmä psychika človeka, ktorú narúša okolité prostredie. Ľudia si jedlom riešia a kompenzujú stresové situácie a dostávajú sa tak do zradnej špirály. S jedlom totiž rastie chuťa s chuťou pribúda hmotnosť. Pritom obezita je príčinou vzniku mnohých vážnych diagnóz ako sú diabetes, mŕtvica, infarkt myokardu, problémy s kĺbmi .

Syndróm hladného vlka

Ak ste sa rozhodli chudnúť, najdôležitejšie je pracovať na vôli! Posilniťju! A to je veľmi ťažké. Ten, kto počas prvého diétneho dňa radšej nič poriadne nejedol, príde večer domov a správa sa ako hladný vlk. Nezadržateľný hlad ho donúti otvoriť chladničku a začne jesť najrôznejšie kombinácie potravín.V črevách mu všetko skvasí a k stále sa zväčšujúcej obezite sa pridajú aj ďalšie zdravotné problémy. S prosbou o radu ako schudnúť sa len ťažko obráti na svoju blízku kamarátku, ktorá je odjakživa štíhla. Práve preto,že nie je obézna, nevie, aké problémy kilá navyše v živote prinášajú. Človek s nadváhou je v strese, cíti sa nemožný, neschopný vyriešiť svoj problém, preto sa uzatvára sám do seba a depresia sa prehlbuje. Bludný kruh sa zosilňuje. Vieme, ako môžete svoju vôľu posilniť natoľko, že dokážete ostatným povedať rozhodné nie a nevezmete si ani kúsok jedla navyše, najmä keď už máte v diéte svoj systém.

Vyskúšajte grapefruitovú diétu!

Viete, že sa pred niekoľkými rokmi objavila grapefruitová diéta? Nebola tak populárna ako iné diéty a jej princíp spočíval v tom, že grapefruity nahradili iné zložky stravy, takže došlo k celkovej redukcii kilojoulov. Teraz sú však k dispozícii nové vedecké poznatky o grapefruitoch, ktoré menia pohľad na túto diétu a ukazujú, ako toto ovocie môže ovplyvniť stratu tukov. Odborníci dokázali, že vzťah medzi chudnutím a jedením grapefruitov nie je žiadny výmysel. Azda aj preto táto diéta stále funguje, aj keď mnoho iných už dávno zaniklo. Vedci zo Scrips Clinic (San Diego, USA) študovali 100 mužov a žien počas dvanástich týždňov. Dobrovoľníkov rozdelili do troch skupín. Prvá skupina jedla s každou porciou polovicu grapefruitu, druhá pila 230ml grapefruitovej šťavy trikrát denne a tretia skupina bola kontrolná. Všetci účastníci pokusu jedli počas dvanástich týždňov to, čo zvyčajne. Aj keď žiadna z osôb nedržala diétu, priemerne schudli ľudia z prvých dvoch skupín asi 2 kg. Niektorí z nich však až 5 kg.

Tukožrútske ovocie

Polovica grapefruitu obsahuje vitamín C – 44 mg, vitamín A – 12 m.j., draslík – 177 mg,vápnik – 18 mg, horčík – 11 mg, fosfor – 8 mg, sacharidy – 10 g, energiu – 44 kcal,bielkoviny – 1g. Fytolátky z grapefruitu reagujú s niektorými histamínmi, liekmi na upokojenie, s blokátormi kalciového kanála, liekmi na zníženie cholesterolu a tzv. imunodepresantmi. Zosilňujú účinok niektorých liekov a u niektorých menia ich účinky. A to aj grapefruitový džús. Všetko sa stále skúma. Skôr ako začnete s pravidelným jedením grapefruitov či pitím šťavy z tohto ovocia, poraďte sa preto so svojím ošetrujúcim lekárom. Jedno je však isté: grapefruit výrazne podporuje chudnutie.

Vyskúšajte diétu s oddelenou stravou!

Ďalšia dobrá diéta, ktorú stojí za to vyskúšať. Jedzte zvlášť mäso alebo chlieb. Nikdy ich nemiešajte spolu! Mäso sú bielkoviny, chlieb sacharidy. Keď ich zmiešate dohromady priberiete. Rovnako je to aj s ryžou, cestovinami, zemiakmi a mäsom. Vždy ich jedzte oddelene. Keď ich opäť zmiešate, priberáte. Nové výskumy zistili, že napríklad polárnici nepribrali pokiaľ sa živili výhradne tulením mäsom, ktoré je poriadne tučné. To potvrdzuje, že diéta s oddeľovaním stravy je účinná.

Zdravé tuky z mandlí

Nekonečné sú rozhovory o tom, ktoré tuky sú zdravé a ktoré nie. Zdá sa, že posledná štúdia Loma Linda University v Kalifornii publikovaná v Journal of Obesity priniesla dôležitý objav, pokiaľ ide o tzv. zdravé tuky. Vedci porovnávali dve diéty, ktoré mali približne rovnakú kalorickú hodnotu (cca 1 015 kcal) i obsah bielkovín (asi 30%), ale líšili sa obsahom tukov a sacharidov. Diéta s vyšším obsahom tuku obsahovala 39% tukov, z ktorých väčšina  pochádzala z mandlí (84 g) a 32% sacharidov. Pokusné osoby, ktoré jedli diétu s mandľami stratili o 62% viac hmotnosti, o 56%viac tuku a o 50% viac znížili objem v páse ako osoby, ktoré jedli diétus komplexnými sacharidmi. Keď teda príde rad na diétu, nebojte sa zdravých tukov z mandlí alebo z orechov, semien, olív a tučných druhov rýb.

9 krokov, ktoré vás privedú k úspechu

 1. Potrebujete si uvedomiť, že chcete skutočne schudnúť a že vám to prospeje.
 2. Nenechajte si narušovať diétu jedlami, ktoré vám núkajú druhí. Jedzte málo, ale často, aj päťkrát denne.
 3. Vyskúšajte diétu s oddelenou stravou.
 4. Pridajte ku každému hlavnému jedlu jeden grapefruit alebo grapefruitový džús. Na etikete džúsu si zistite, či nie je sladený cukrom a či je skutočne 100-percentný.
 5. Viac sa pohybujte. Ak trpíte obezitou, praďte sa o vhodnej športovej aktivite pre vás s vaším ošetrujúcim lekárom. Všeobecne sú pre ľudí s nadváhou vhodné plávanie, chôdza, aeróbna treéning s vyškoleným trénerom.
 6. Ako výživový doplnok vyskúšajte kvapky Intocel alebo Detoxin. Kúpite ich TU. Obidva prípravky sú výživové doplnky a účinné láítky v nich harmonizujú hormonálny systém. To je dôležité najmä pre tých, ktorí priberajú veľmi ľahko. Detoxin zvyšuje pevnú vôľu. Chudne sa pohodlne a výsledky prichádzajú pomerne rýchlo. Má vplyv aj na obmedzenie fajčenia. Užívajte ho pred alebo po jedle. Intocel okrem toho, že harmonizuje hormonálny systém, obsahuje triesloviny, ktoré zabraňujú prestupu tukových častíc z čriev do krvného obehu. A nielen tým podporujú chudnutie. Triesloviny majú sťahujúci účinok na žalúdok a preto Intocel spôsobuje, že sa aj veľkým „papkáčom“znižuje apetít. Užívajte ho po jedle ako digestív.
 7. Naposledy jedzte o šiestej.
 8. Ak potrebujete podporiť alebo poradiť, kontaktujte najbližší Sféra klub Diochi.
 9. Poadiť sa môžete aj v našej bezplatnej internetovej Poradni zdravia.

Autor: Vladimír Ďurina, bioteapeut

VYBERTE SI PRODUKT PRIAMO NA MIERU PRE VÁS!

Prírodné výživové doplnky na chudnutie DIOCHI

 • DETOXIN

  detoxikácia pečene 19,55

  detoxikácia pečene a žlčníka

  Vhodný v jarnom období. Pôsobí na správnu činnosť pečene a žlčníka, priaznivo vplýva na oči, šľachy, kĺby. Vyrovnáva hladinu cholesterolu. Potláča emóciu zlosti, upokojuje psychiku.
 • INTOCEL

  podpora trávenia 19,55

  očista čriev, podpora trávenia

  • čistí a regeneruje črevá – základ nášho zdravia
  • obmedzuje prekyslenie organizmu
  • harmonizuje celý tráviaci systém – oblasť solar plexu
  • podporuje stavbu kĺbov, kostí, svalov
  • zlepšuje krvný obeh a pružnosť krvných kapilár
  • má antibakteriálne, antivírusové, antimykotické účinky
  • je vhodný pri onkologických ochoreniach
  • dodáva energiu a vitalitu
  • pôsobí na 80% celého organizmu
 • INTOCEL KAPSULY

  správny metabolizmus 27,40

  správny metabolizmus

  • pri všetkých metabolických poruchách
  • odstraňuje z tela toxíny a škodlivé splodiny metabolizmu
  • podporuje regeneráciu pečene a žlčníka
  • prispieva k lepšiemu stavu kĺbov, kostí, svalov
  • zlepšuje stav ciev, pokožky, vlasov, nechtov
  • vhodný pri onkologických ochoreniach
  • obsiahnuté triesloviny zabraňujú ukladaniu tukov v cievach
  • má pozitívne účinky na črevá

 • LIPODESTRON kapsuly

  zdroj energie, pečeň 32,50

  pečeň, žlčník, zdroj energie

  • podporuje metabolizmus, odbúravanie tukov z tela
  • priaznivo vplýva na pečeň a žlčník
  • znižuje chuť do jedla – vhodný pri redukčnej diéte
  • udržiava žalúdočnú a črevnú sliznicu v dobrej kondícii
  • priaznivo vplýva na činnosť srdca, CNS, pamäť a cievy
  • dodáva energiu a regeneruje svaly – vhodný pre športovcov
  • spomaľuje starnutie a udržiava správnu pigmentáciu pokožky
  • je to prírodné tonikum, životabudič, energizér, stimulant

Ešte si prečítajte:

V košíku nie sú žiadne produkty.